آغاز و تمدید مجدد خرید اینترتی کتاب از تاریخ 8 تیر ماه

در خصوص خرید کتاب ، آقای رییسی معاون پشتیبانی آموزش و پرورش  در استان هرمزگانبیان کرد:این امکان برای اولیا بوجود آمده است که به شکل گروهی و یا به شکل انفرادی جهت خرید کتاب درسی فرزندان خود نیز اقدام نمایند.

بنابر گفته وی تعدادی حدود۲۹۲هزار نفر از دانش آموز که میان پایه هستند در استان هرمزگان به خرید کتاب نیز افدام نموده اندو هفت هزار دانش آموز برای خرید کتاب خود تصمیمی را هنوز نگرفته اند.که با توجه به تمدید مهلت خرید کتاب درسی که از فروردین ماه شروع شده بود در ابتدای تیرماه این سامانه برای سفارش کتاب و خرید اینترنتی کتاب دانش آموزان میان پایه فعال بود که اکنون بسته شده است. که بر اساس گفته های رییسی 97 درصد از دانش آموزان میان پایه که شامل مقاطع ابتدایی و راهنمایی و دبیرستان بوده است کتاب درسی خود را تهیه نموده اند.

حال بر اساس پیش بینی رییسی  علت احتمالی راجع به ثبت نام نکردن در سامانه ثبت کتاب درسی را نیز مردود شدن دانش آموز در پایه تک و نیز ترک تحصیل کردن دانش آموز، نقل مکان کردن از استان و شرایط اقتصادی بد و تورم زیاد و نیز سهل انگاری خانواده ها میتواند باشد برای اینکه آن سه درصد اقدامی را برای خرید کتاب نکرده باشند. در صورتی که از نیمه دوم  فروردین 99 ثبت نام جهت خرید اینترنتی کتاب به دو شکل فردی و گروهی آغاز گشته بود.

خانواده ها بایستی با مراجعه به سامانه www.irtextbook.ir یا www.irtextbook.comبه دو روش انفرادی و یا گروهی نیز برای خرید اینترنتی کتاب و نیز تهیه کتاب مورد نظر اقدامی را انجام دهند.

ثبت سفارش کتاب در تمامی دوره‌ها که شامل عادی، استعداد درخشان و دانش آموزان با نیاز‌های خاصی است و با لحاظ کردن تفکیک پایه‌ها و مقطع تحصیلی، این روش برای خرید کتاب تا تاریخ ۱۶ شهریور نیز ادامه دار خواهد بود.


لیست اخبار
تگ ها
اخبار
آخرین محصولات