افزایش معضل دست فروشی کتاب در کرمانشاه

بر اساس اخبار به دست آمده از سوی خبرنگاران استان کرمانشاه  متوجه شدیم که درست فروشی کتاب یا به عبارت دیگر بازار سیاه فروش کتاب در کرمانشاه افزایش یافته است . اقای زرشکیان که عنوان نایب رئیس اتحادیه کتابفروشان کرمانشاه را دارند با اظهار این مسئله که عده ای از این دستفروشان کتاب  خود کتابفروشی‌ها می باشند که بدلیل فروش اندکشان در کتاب فروشی به دست فروشی روی آورده اند حال یا خودشان میفروشند یا دست فروشی کتاب هایشان را به عهده شخص دیگری میگذارند.
وی بالا رفتن هزینه‌های کتاب را دلیل دیگری از افزایش دست فروشی کتاب دانست چرا که ممکن است کتابفروش ها نتواند هزینه ها را مدیریت کنند و بخاطر همین امر مجبور باشند که به دست فروشی کتاب روی بیاورند.
آقای زرشکیان اظهار داشت: هنگامی که یک کتاب کودک قیمتش پنج برابر بالا می رود، بدیهی میباشد که اغلب مردم توان خرید کتاب را نداشته باشند  و بدین خاطر درآمد کتابفروشی‌ها کاهش میابد، طوری که کتابفروش ها توان پرداخت هزینه ها جا و برق وخرید و ... را ندارند.

وی ادامه داد که از طرف دیگر عده ای از دستفروشان کتاب‌های دست دوم و نادر را به بازار ارائه میدهند که متقاضی خود را داراست  و بدلیل اینکه برخی از کتاب‌های آنها ارزانتر است،  به مراتب مشتری بیشتری هم دارد.

اقای زرشکیان با اظهار این امر که  طی سال‌های اخیر تعداد زیادی از کتابفروشی‌ها  فعالیت نمیکنند بیان کرد: در حال حاضر تنها 10 یا یازده کتابفروشی فعال در استان کرمانشاه داریم. ولی با وجود این همه مشکلاتی که در خصوص کتاب و کتابفروش ها داریم بایستی بدانیم که  باز هم تعداد دستفروشان کتاب چندان  نیست و تعدادی اندک در محدوده خیابان مدرس و نوبهار فعالیت می نمایند.


لیست اخبار
تگ ها
اخبار
آخرین محصولات