بچه های ابتدایی هم وارد بازی مافیاهای کنکور شدند

با توجه به خبرگزاری های به دست آمده از سوی خبرنگاران میبینیم که امروزه مدرسه های لوکس و لاکچری با ترسیم نمودن رشته‌های محبوب و دارای طرفدار در دانشگاه‌های برگزیده و مطرح کشور در ذهن خانواده ها، برای دانش‌آموزان در دوره ابتدایی تور پهن نموده اند. در این سالهای اخیر تب کنکور سراسریبه قدری شدت گرفته است که حتی طیف و گستره‌ مخاطبان و داوطلبان این آزمون ها هم متنغیر گشته است. در گذشته فقط افراد ۱۸ ساله بودند که قصد ادامه تحصیل داشتند در کنکور ثبت نام می‌کردند،ولی در حال حاضر سن خاصی برای این امر مطرح نمیباشد و فقط وضعیت مالی خانواده ها در این میان شرط است.

همانطور که امروزه بسیار شاهد هستیم میبینیم که موسسات و آموزشگاه‌هایی وجود دارند که فعالیتشان آمادگی برای کنکور است و برای این نوع فعالیت تبلیغات های کلانی را انجام می دهند و وعده آینده‌ای درخشان به بچه ها القا می نمایند. برخی والدین هم خوش بین و مطمئن به این آینده درخشان، از علاقه فرزند خود چشم پوشی کرده و تنها خواست و میل خود را لحاظ می نمایند. بچه ها از طرفی بایستی برای خرید کتاب هزینه های گزافی را بدهند بعد از مطالعه تمام آنها نزدیک به کنکور تازه متوجه میشوند که هیچ علاقه ای به آن رشته تحصیلی خود نداشته اند.

خانم شیشه‌فر، که متخصص روانشناسی و مشاور تحصیلی دانش آموزان میباشد طی گفت‌وگویی با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: در بیشتر مواقع خانواده‌ها بااین مقصود که سبب پیشرفت فرزند خود شوند هزینه های گزافی را کرده برای خرید کتاب اعم از کتاب های درسی و کتاب تست و... و آموزشگاههای پرهزینه که فرزند خود را به بالاترین دستاورد و پیشرفت علمی برسانند و از طرف دیگر فرزند با دیدن کتاب ها و هزینه هایی را که برای خرید کتاب و ممنابع و موسسات میکند میبیند حس مسئولیتی را درون خود نیز حس می نماید که همین امر استرس فرزند را بالابرده و بعد از آن آسیب های دیگری که به بچه وارد میشود.

چرا که سلامت روان موضوع قابل اهمیتی است که اغلب در بحث‌های جنجالی و پر رقابتی مثل کنکور دیده نمیشودو این درصورتی است که یک شخص با وجود نبود آرامش روانی حتی اگر به هدف خود برسد، این توانایی را نداردکه بازده خوب و تاثیرگذاری در حرفه و رشته خود ارائه دهدو حس شادی و رضایت درونی هر شخص بسیار قابل اهمیت تر از مطالبه‌ای است که دیگران از یک شخص دارند.

وی در ادامه گفت: بایستی که پیش از هرگونه خرجی برای فرزندان، خانواده ها گرایش ها وعلائق و سلایق فرزند خود را لحاظ کرده و آن را بررسی نمایند که بتوانند برای استعدادش هزینه ای را بدهند، نه برای کاری که او برایش ساخته نشده است که خانواده ها با خرید کتاب های روانشناسی و مطالعه کتاب های این چنینی میتوانند آگاهی خود را در این زمینه بالا ببرند.


لیست اخبار
تگ ها
اخبار
آخرین محصولات
بارداری 1399/10/18