خرید کتاب هایی که در سال 98 پرفروش شناخته شده اند

بر اساس خبرگزاری های به دست آمده از سوی باشگاه خبرنگاران، در سال گذشته یعنی سال ۹۸ هم ما مثل سالهای گذشته نمایشگاه بین المللی کتاب را برگزار کرده ایم ، و همچنین طرح‌های تابستانه و پاییزه  خریدکتاب و نمایشگاه‌های استانی را داشتیم. همه این رویداد‌های ادبی  در واقع مهیا کننده بستری میباشد که مخاطبان این امکان را داشته باشند تا کتاب‌هایی را نیاز دارند برای یکسال بتوانند با تخفیف های ویژه ای اقدام به خرید کتاب مورد نظر خود نمایند. 

هر چند که مشکلات مالی موجود، اجرای طرح‌های فصلی کتاب را هم نیز دچار اخلال کرده بود با این حال، این رویداد‌های ادبی که برگزار شدند مورد استقبال عده کثیری قرار گرفت و بسیاری نیز به خرید کتاب روی آوردند. بر اساس اعلام رئیس سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران بالاترین میزان فروش کتاب در قسمت ناشران عمومی  نیز ثبت گردیده شده است.

پرفروش ترین کتاب ها در سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب 
در نمایشگاه سی و دوم  کتاب تهران ،۱۲۰ رایت خرید و فروش گشت که ۱۰۰ رایت از سوی کشور چین و نیز ۲۰ رایت از طرف کشور های دیگر نیز خریداری گشته است. از نظر مبلغ و درآمد این دوره از نمایشگاه کتاب نسبت به دوره گذشته  کتاب  ۳۷ درصد افزایش داشته ایم. در قسمت تراکنش‌ها در مقایسه با سال پیش  ۶ درصد  دارای افزایش تراکنش بوده ایم که این ارقام با توجه به گرانی کاغذ و کتاب، بیانگر آمار خوبی است، ولی آنچه از طرف بانک عامل نمایشگاه منهای خرید‌های نقدی اعلام شد، ۹۹ میلیارد تومان فروش کتاب را تا روز نهم نمایشگاه سی و دوم داشته ایم .

در اینجا به کتاب‌های پرفروش چند ناشر اشاره می‌کنیم:

کتاب هایی که بسیاری از افراد به خرید کتاب اقدام کرده اند و در دسته پرفروش ترین کتاب ها قرار گرفته اند در بخش جامعه شناسی کتاب «تهران_۵۶» به قلم محسن گودرزی و آرش نصراصفهانی بوده که فروش زیادی داشته ، در بخش علوم سیاسی «فقه و سیاست در ایران معاصر» (دوجلدی)اثر داود فیرحی، «قانون، آزادی و اخلاق» اثر هربرت هارت با ترجمه محمد راسخ، «الزامات سیاسیت در عصر ملت_دولت»  به نوشته احمد زیدآباد و بسیاری دیگر پرفروش ترین کتاب شناخته شده که خیلی ها به خرید این کتاب ها روی آورده اند.

انتشارات کتاب از قبیل انتشارات چشمه، کتاب کوله‌پشتی، نی، نسل نواندیش، ققنوس، نگاه، نشر مرکز، نیلوفر، شرکت نشر قطره، و افق هم پرفروش‌ترین ناشران کتاب‌های عمومی در طرح «تابستانه کتاب۹۸» به حساب می آیند.

و نیز، انتشارات قدیانی، افق، هوپا،آریانوین ، پرتقال، شرکت انتشارات فنی ایران، ذکر، شهر قلم، پیدایش، و به‌نشر  هم در لیست  پرفروش‌ترین ناشران کتاب‌های کودک و نوجوان این طرح تابستانه نیز شناخته شده اند که در این طرح ها خرید کتاب برای افراد بسیار به صرفه میباشد.


لیست اخبار
تگ ها
اخبار
آخرین محصولات