رواج دادن فرهنگ کتابخوانی امری تاثیرگذار در یک اقدام فرهنگی به حساب می آید

 معاون سیاسی اجتماعی فرماندار بندر ماهشهر جناب آقای عادل عکرش  طی گفتگویی که با خبرنگاران داشت اظهار داشت که ترویج دادن فرهنگ کتابخوانی امری بسیار موثر در ترویج این فرهنگ است چرا که جامعه ما امروزه جامعه گوشی محور شده است که نیز برای ترویج فرهنگ کتابخوانی کار را سخت می نماید.

وی با لحاظ کردن نقش برجسته نظام آموزشی در ترویج فرهنگ کتابخوانی، اضافه کرد: فرهنگ کتاب و کتابخوانی را بایستی از سن کودکی رواج داده شود به این معنی که کودکان را از سنین پایین بایستی ترغیب به کتابخوانی نماییم یعنی خانواده و مدارس بایستی بچه ها را به سوی مطالعات کتاب غیر درسی تشویق و ترغیب نمایند.

وی عقیده دارد: که کتاب، در حقیقت شاهرگ اصلی و حیاتی فرهنگ به شمار می آید و نبایست در حاشیه قرار بگیرد و وجود نهاد مستقلی برای پرداختن به بحث کتاب نیز امری ضروری به حساب می آید.

عکرش دلیل اصلی تفکیک و مستقل شدن نهاد کتابخانه‌های عمومی را اهمیت بحث کتاب و کتابخوانی عنوان و گفت که فرهنگ ، حیاتی ترین مسئله اولویت در جامعه میباشد، ولی در جامعه امروزی به فرهنگ و نیاز‌های فرهنگی نیز توجه خاصی نمیشود و این امری بسیار ناراحت کننده میباشد چرا که اصالت هر کشور را فرهنگ آن کشور تشکیل می دهد و برای این فرهنگ سازی بایستی کتاب و کتاب خوانی را در جامعه رواج داد .

او نظر دارد که بایستی تمام تلاش خود را برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی بکنیم و همه ارگان ها باید تلاش مستمر داشته باشند و ذره ای مساعدت خود را در این زمینه دریغ ننمایند و با کمک به کتابخانه ها ،در تربیت نسل جدید جامعه نقش موثر داشته ایم، چراکه کودکان و نوجوانان همان نسل جدیدی هستند که باید با ایجاد فضای مناسب به سمت کتابخانه‌ها و کتابخوانی سوق داده شوند.

 


لیست اخبار
تگ ها
اخبار
آخرین محصولات