کتاب وصیت که آخرین اثر اتوود است بالاخره ترجمه گشت

با توجه به خبرهای به دست آمده از باشگاه خبرنگاران متوجه شدیم که، کتاب «وصیت­ ها»، که درواقع آخرین نوشته مارگارت اتوود و در ادامه کتاب قبلی به نام «سرگذشت ندیمه» بود، بالاخره به فارسی ترجمه گشت  و در انتشارات جمهوری چاپ و انتشار یافت.

کتاب وصیت در واقع 34 سال پس از اینکه نوشته شده بود منتشر گشت. قسمتی از داستان به سرگذشت پنهان عمه لیدیا  که مربی اخلاق ندیمه­ ها است پرداخته است. این کتاب حوادث زمان شروع حکومت گیلیاد  را روایت می نماید و  راوی سرگذشت خود را برای خوانندگان ناشناس است. اینکه وی کزمانی از قاضی­ان نامدار و حقوقدان  فمنیسم که حامی زنان بوده است، به چه شکلی به عمه لیدیا خدمتگزار وفادار حکومت گیلیادمبدل شده است.


مارگارت اتوود،  در شاخه های مختلفی فعالیت دارد که موفق هم بوده است وی نویسنده، شاعر، داستان­ نویس و منتقدِادبی اهل کانادا است که تا به امروز بالای پنجاه کتاب داستان، شعر، مقالات انتقادی و رمان­های مصور از این فعال سیاسی که نزدیک به هشتاد سال سن دارد در بیش از چهل­ و پنج کشور دنیا منتشر شده است.

اتوود سال ۲۰۰۰ با کتاب رمان «آدمکش کور»  معروف گشت که توانست جایزه­ ادبی «من­ بوکر»را کسب نماید. وی در سال ۱۹۸۵ نیز جایزه ادبی آرتورسی­کلارک را برای کتاب «سرگذشت ندیمه» به دست آورد. وی کتاب «وصیت­ ها» را که ادامه ی داستان سرگذشت ندیمه می باشد را در سال ۲۰۱۹ منتشر کرد که بازهم توانست جایزه معتبر جهانی را که من بوکر است را دریافت کند.


لیست اخبار
تگ ها
اخبار
آخرین محصولات