ریشه اصلی
چرا باید کتاب بخوانیم

چرا باید کتاب بخوانیم

شایددر اطراف شما هم  افرادی باشند که دائما به شما می گویند کتاب بخوانید؛ ولی علت این همه اصرار و دلیل کتاب خواندن را برایتان توضیح نمی دهند! به همین خاطر حق دارید که بپرسید: چرا باید کتاب بخوانیم؟

زمانی که انسان علت کاری را نمی‌داند رغبتی ندارد تا آن کار را انجام دهد. به طور مثال ما دندان‌هایمان را مسواک می‌ کنیم به این دلیل که می‌دانیم مسواک زدن برای سلامتی دندان ها و سفیدی و تمیزی آن ها مفید است. وقتی که علت ضرورت کتاب خواندن را نمی دانیم، طبیعتا نمی‌توانیم از  مطالعه کردن لذت ببریم و یا این امر را جزو ملزومات زندگی خویش قرار دهیم.

چرا باید کتاب بخوانیم؟

خواندن کتاب این مزایا را با خود به همراه دارد:

 • سبب کم شدن استرس و اضطراب شما می‌ گردد.
 • هوش کلامی و زبان شناختی شما را بالا می برد.
 • روحتان را تازه نگه می‌دارد.
 • علم و دانش شما را افزایش می دهد.
 • تفکر تحلیلی شما را افزایش می دهد.
 • باعث بهبود روابط شما با دیگران می شود.
 • باعث بالا رفتن تمرکز شما می شود.
 • با کتاب خواندن می توانید دایره واژگان خود را افزایش دهید.
 • سبب آرامش و تن‌آسایی شما می‌گردد.
 • باعث جلوگیری از تخریب سلول‌های مغز و آلزایمر می شود.
 • توانایی نوشتن را در شما افزایش می دهد.
 • کتاب خواندن یک سرگرمی سالم و مفید برای شما فراهم می کند.

بر اساس تحقیقات در آمریکا نشانگر آن است که: افرادی که نیم ساعت در روز به مطالعه می‌ پردازند، 2 سال بیشتر از کسانی که مطالعه نمی کنند، عمر خواهند کرد. زیرا استرس کمتری داشته و در عوض آرامش بیشتری دارند و نهایتا از سلامت بیشتری برخوردارند.

تمام این موارد را هم که کنار بگذرانیم، کتاب خواندن بهترین روش برای بهبود بخشیدن به  کیفیت زندگی به شمار می آید. وقتی که محصل بودیم یا وقتی که به دانشگاه  رفتیم خیلی از مسائل مفید زندگی و راه موفقیت را نیاموختیم. کتاب خواندن بهترین راه برای پر کردن خلا های از دست رفته آن دوران است. حقیقیت این است که کتاب بیشتر از درس و معلم به کمک ما می آید و چیزهای بیشتری یاد می گیریم.

چیزهایی که با خواندن کتاب فرا می گیرید در حقیقت برگرفته از مطالعه و تجربه های زندگی دیگران است  و بسیار با ارزش هستند و در زندگی بسیار به کمک شما می آید.

هرچه زودتر وارد دنیای کتاب‌ها شوید

اگر در فکر این هستید که یک فرد شادتر، موفق‌تر، تاثیرگذارتر، باهوش‌تر و جذاب‌تر باشید اولین راه حل کتاب خوانی است. آن قدر کناب بخوانید تا برای شما تبدیل به عادت شود.

شخصیت‌ های کتاب را تجسم کنید؛ با این کار قدرت خیال‌پردازیتان بالا رفته و دستتان برای انجام کار های بیشتر باز است و باعث گسترش قابلیت‌های مغزتان می شوید. این امکان را فراهم کنید که کتاب شما را در آغوش بگیرد.

خودتان را با مطالب کتاب به چالش بکشید. مطالبی که فکر می کنید مهم تر هستند را علامت گذاری کنید. از آن چیزی که برداشت کرده اید خلاصه ای تهیه کنید و در حاشیه کتاب یادداشت کنید و بعد به مرور خلاصه بپردازید.

با افرادی معاشرت کنید که مثل شما اهل کتاب خوانی باشند و با آنها درخصوص کتاب‌هایی که خوانده‌اید صحبت کنید. با این کار اعتماد‌به‌ نفس تان بالا می رود.

با پا نهادن به دنیای بزرگ و کاغذی  زیبایی‌های بیشتری در اطرافتان خواهید و زندگی برایتان لذت بخش تر خواهد بود.

وقتی که شروع کنید به کتاب خواندن، حتما حس بهتری به زندگی پیدا خواهید کرد و لحظات سخت زندگیتان تبدیل به لحظات شیرین و لذت‌بخش می شود.

کتاب ، خرید کتاب ، بانک کتاب ، ارسال کتاب به شهرستان ، خرید اینترنتی کتاب ، گیتامهر ، کتاب خوانی
تگ ها
اخبار
آخرین محصولات