ریشه اصلی
کتاب صوتی چیست

کتاب صوتی چیست

کتاب گویا یا همان کتاب صوتی، به معنی آن است که متن کتاب  توسط یک یا چند نفر خوانده و ضبط شود. حال این فایل صوتی می تواند در قالب نمایشنامه اجرا شود یا امکان دارد با موسیقی یا جلوه‌های صوتی ضبط شود. در بعضی موارد نویسنده یا خودش متن کتاب را می خواند و یا این کار را بر عهده  گویندگان حرفه‌ای این کار می گذارد.

خصوصیات برتر کتاب صوتی نسبت  به رادیو

روش Push Technology در جذب مخاطب به معمی آن است که کاربر  کمترین دخالتی در انتخاب در محصولی که تحویل می‌گیرد دارد، به عنوان مثال در رادیو و تلویزیون، که کاربر کمترین نقش را در انتخاب برنامه‌های آن دارد از روشPush Technology استفاده می شود . در مقابل روش دیگری وجود دارد به نام Pull Technology در جذب مخاطب این روش به معنای آن است که مخاطب پر رنگ ترین نقش را در انتخاب محصول دارد و می‌تواند هر نوع شخصی‌سازی را برای اخذ محصول نهایی به کار گیرد. مخاطبان در پادکست و کتاب صوتی بالاترین قدرت  انتخاب را  برای گوش دادن به پادکست‌های سلامت، ورزشی، اجتماعی و .. .دارند.

در پادکست یا نوار صوتی اختیار شنیدن هر قسمت از صدا، جلو و عقب کردن آن در دست کاربر است. کاربر قادر است هر چند باری که می خواهد به محتوای پادکست / نوار صوتی گوش دهد. ولی در رادیو یا حتی رادیوهای اینترنتی چنین قابلیتی برای کاربر تعریف نشده است.

در این روش، کاربر فایل مورد نظر را از طریق دستگاه‌های پخش غیر از کامپیوتر نیز می تواند استفاده کند و در حین استفاده، حتما نباید به رایانه دسترسی داشت. اغلب دستگاه‌هایی که کاربر قادر است پادپخش‌ها را از طریق آن بشنود، همان دستگاه‌های پخش موسیقی دیجیتال هستند که غالب آن ها دارای سایز های بسیار کوچک و همچنین  قابل حمل می باشند. بنابراین کاربر در هر شرایطی می تواند از کتاب صوتی خود بهره مند شود. یکی از ویژگی های دیگر کتاب های صوتی این است که کاربر فقط برای دانلود فایل نیاز به اینترنت دارد ولی برای گوش کردن به آن احتیاجی به اینترنت نیست. ولی در دیگر روشها، داشتن اینترنت برای استفاده از محتوا ضرورت دارد.

با استفاده از این روش، احتیاجی به مراجعه به وب گاه‌های گوناگون برای دسترسی به انواع محتویات نیست و با تنظیم نرم‌افزار و اضافه کردن آدرس پادپخش موردنظر به لیست، کپی محتوا به کامپیوتر و در آخر به دستگاه پخش آن به شکل خودکار انجام شده و کاربر همواره آخرین و به روزترین اطلاعات را در دستگاه پخش محتوای صوتی خود دارد.

کتاب ، خرید کتاب ، بانک کتاب ، ارسال کتاب به شهرستان ، خرید اینترنتی کتاب ، گیتامهر ، کتاب خوانی ، کتاب الکترونیکی ، فروشگاه اینترنتی کتاب ، فروشگاه آنلاین کتاب ، کتاب صوتی
تگ ها
اخبار
آخرین محصولات