خانه زیست شناسی

انتشارات خانه زیست شناسی از سالیان قبل و در حقیقت از 18 سال پیش آغاز به فعالیت نمود. در آغاز کار فرهنگی، فعالیت خود را با کتاب باارزش و تاثیرگذار «زيست‌شناسي سلولي» که از بروس آلبرتس و همكاران بود شروع کردیم. این کتاب بعد از انتشار به سرعت برنده بهترین کتاب سال شد و افتخار زیادی برای این انتشارات محسوب میشد.

گام دوم انتشارات خانه زیست شناسی کتاب «بيوشيمی استراير» بود که با همکاری تعدادی از دانشجویان فوق‌ليسانس و دكترا مركز تحقيقات بيوشيمی، بيوفيزيک (IBB) دانشگاه تهران ترجمه گردید و این کتاب هم پس از منتشر شدن جوایز بسیاری را کسب نمود. 

قدم بعدی بسیار مهم بود. ترجمه کتاب «ژنتيک مولكولی واتسون» موجب شد تا همه مطلع شوند که برای اولین بار در کشور، یک ناشر تخصصی در زمینه زیست شناسی در حال رشد کردن می باشد.

انتشارات خانه زیست شناسی موجب شد کتب زیادی از جمله « ميكروبيولوژی پره‌ اسكات» ، «گياه‌شناسی سيمپسون» ، « مبانی ژنتيک سايمونز»، « ميكروبيولوژی براک» ، « زيست‌شناسی سلولی و مولكولی لوديش»، « جانورشناسی هيكمن»، « بيوانفورماتيك به زبان ساده»، « سلول‌هاي بنيادي» و ... ترجمه گردد و دانشجويان، استادان دانشگاه و زيست‌شناسان بتوانند از آنها بهره مند گردند.

از جمله کتاب های بسیار مهم در زمینه بیولوژی در دنیا کتب «بيولوژي كمپبل» و «بيولوژي سولومون» می باشد که توسط این انتشارات ترجمه شد و در اختیار دانشجویان و اساتید قرار گرفت و از فعالیت های تاثیرگذار انتشارات خانه زیست شناسی بود. اين دو كتاب از جمله منابع اساسی در آزمون المپياد زيست شناسی كشور می باشد.

در نتیجه با توجه به فعالیت های انتشارات خانه زیست شناسی در این 18 سال موجب گردید جایگاه آن تثبیت گردد.

انتشارات خانه زیست شناسی برنامه و اهداف بزرگی را در پیش رو دارد و ایجاد اتحاد میان زیست شناسان به منظور انجام فعالیت های بزرگ هدف نهایی آن می باشد.

برخی از افتخارات انتشارات خانه زیست شناسی

  • برنده بهترين كتاب سال در علوم پايه در دهمين دوره كتاب سال دانشجويي (آذر ماه 1382) برای ترجمه كتاب «مباني زيست ­شناسي سلولي» نوشته بروس آلبرتس و همكاران ويرايش1998
  • اخذ لوح تقدير از پژوهشكده رويان (اسفند 1383) برای ترجمه ويرايش كتاب «مباني زيست شناسي سلولي» نوشته بروس آلبرتس و همكاران
  • برنده بهترين كتاب سال در علوم پايه در يازدهمين دوره كتاب سال دانشجويي (آذر ماه 1383) به منظور ترجمه كتاب ارزشمند «بيوشيمي استراير» نوشته پروفسور لوبرت استراير (ويرايش 2002)
تگ ها
اخبار
آخرین محصولات