گاج

انتشارات گاج همان نشری میباشد که در سال 1381 توسط مهندس ابوالفضل جوکار بوجود آمد.انتشارات گاج متشکل از یک تیم به عنوان گروه آموزشی جوکار می باشد که به عنوان تیم تالیفی این انتشارات عمل می نمایند.با توجه به صحبت های آقای جوکار در سال 81 که یک موضوع مهم که مانند یک غول بزرگ ذهنیت دانش آموزان را آشفته کرده بود کنکور بود که علت این امر خشک بودن مفاهیم درس و غیر قابل فهم بودن مطالب مندرج در کتاب های درسی بود که این امر انگیزه ای را بوجود آورد که یک روش ساده و راحت تری برای دروس و فهم آن ها بوجود آید و بدین جهت است کتاب های گاج طرفداران بسیاری را داراست چرا که در این کتب مطالب درسی ساده تر تفهیم گشته و این موضوعات درسی به گونه ای مانند این که از زبان خود دانش آموز بیان شده توضیح داده شده است. این تحول در زمینه نشر کتاب به قدری مفید و اثرگذار بود که پس از آن انتشارات بسیاری خواهان این امر بودند که مانند گاج اقدام نمایند اما موضوعی که سبب ارجحیت این انتشارات در مقایسه با سایر انتشارات است این است که نیاز مخاطب را درک کرده و توانسته با ابداع نوآوری و خلاقیت هایی در جهت رفع آن ها گام بردارد و قدرت گاج در زمینه نو اوری ها به اندازه ای سازمان یافته و قدرتمند بوده که تا حرف از نوآوری های آموزشی جدید میشود ذهن همگان به سمت انتشارات گاج کشانده می شود. درابتدای  کار، موضوع کنکور و تألیف کتاب‌های کمک درسی و کتاب‌های تست‌ برای آمادگی در کنکور ، اصلی ترین نیت و هدف ایجاد این انتشارات بوده است، اما اکنون با تغییرات نظام آموزشی و همچنین مطلع بودن از مسأله آموزش از ریشه، فعالیت‌های این سازمان نیز مرتفع تر گشته و در حال حاضر محصولات "گاج" از سن پیش از دبستان شروع شده و تا تحصیلات تکمیلی ادامه دارد. در این بین تیم مؤلفان حاذق و ماهر این مؤسسه، آموزش های فوق برنامه و فراتر از کتاب‌های درسی را فراموش نکرده اند. این موضوع سبب تنوع سری کتاب‌های "گاج" با عناوینی از قبیل کتاب کار، زنبور، سیر تا پیاز، امتحان‌یار، آزمون بزرگ، میکروطبقه بندی و.... شده است. هدف گروه آموزشی جوکار در همین موضوعات محدود خلاصه نمی شود و بنابر گفته های آقای جوکار مدیر این مجموعه، "انتشارات بین المللی گاج" در روند جهانی شدن گام برداشته است.

از انتشارات گاج تا به کنون بالای ۷۰۰ عنوان کتاب از مقطع پیش دبستانی تا دانشگاه چاپ شده است و نیزتعداد چاپ سالیانه کتب کمک‌آموزشی گاج  نزدیک ده میلیون نسخه می باشد. ابوالفضل جوکار مؤسس انتشارات گاج، هدف از این اتشارات  گاج را گسترش عدالت آموزشی میداند.

افتخارات گاج

انتشارات گاج  همان انتشارات برگزیده کتاب سال ایران در سال ۱۳۸۵ ونیز ناشر برگزیده نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در سال‌های ۱۳۸۷، ۱۳۸۸، و ۱۳۹۳ میباشد.

در اسفندماه سال 96 انتشارات بین‌المللی گاج قادر به کسب  نشان ملی مدیریت استراتژیک انجمن علمی مدیریت راهبردی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در حوزه کسب و کار پیشگام در پیاده‌سازی استراتژی اشتغال مولد و رشد اقتصادیشد.

انتشارات بین المللی گاج از سوی نهاد سرمایه گذاری مسوولانه سازمان ملل متحد(UNPRI) و گواهی دهنده یورو سرت (EuroCert Audit and Certification Services) در بهمن ماه سال 97به عنوان نهادهای فعال و مسئول در زمینه افزایش سطح آموزش و پیشبرد هدف چهارم از اهداف گسترش پایدار در بخش "کیفیت آموزش" برگزیده گشت.

تگ ها
اخبار
آخرین محصولات