آدرس دقیق باغ کتاب تهران کجاست

هم اکنون باغ کتاب تهران، بزرگ‌ترین باغ کتاب موجود در جهان می باشد که افتتاح شد.

باغ کتاب تهران در کجا قرار دارد و به منظور ساخته شد؟

باغ کتاب تهران واقع در تپه‌های عباس‌آباد تهران می باشد. این باغ از شرق با کتابخانه ملی ایران، از شمال شرقی با فرهنگستان‌های علوم و زبان و ادبیات فارسی، از شمال غربی با باغ هنر و از غرب با باغ موزه دفاع مقدس در ارتباط است. مساحت باغ کتاب تهران ۱۱۰ هزار متر مربع می باشد که ۶۵ هزار متر مربع آن شامل ساختمان نمایشگاهی، تالارهای همایش و اداری می باشد و بقیه مساحت شامل فضای سبز و یک دریاچه مصنوعی می شود. محیط درونی باغ کتاب تهران دارای ۱۶ سالن نمایشگاهی می باشد که هر کدام از آنها به بزرگی ۲۰۰۰ متر مربع و در دو طبقه ساخته شده است. باغ کتاب تهران به عنوان یک نمایشگاه کتاب همیشگی در تمام فصول سال به نمایش و ارائه کتاب می پردازد.

محیط باغ کتاب تهران این توانایی را دارد که در زمان طبیعی، هر روز ۳۰ هزار نفر و در هنگام انجام نمایشگاه بین‌المللی طبق به وجود آوردن زیرساخت‌های مطلوب و بهره مندی از محیط اطراف تا ۵۰۰ هزار نفر را جوابگو باشد. در هنگام برگزاری مراسم های ویژه مانند نمایشگاه بین‌المللی کتاب می‌توان با مستقر کردن چادرهای نمایشگاهی، قسمت هایی از فضای باغ را به محیط نمایشگاهی اضافه کرد.

اهداف برپایی باغ کتاب تهران

ایجاد ارتباط حضوری میان مخاطب با کتاب در مکانی شاد و با آرامش

انجام نقش به عنوان یک هماهنگ کننده در پروسه تولید و منتشر کردن

بالا بردن سطح استانداردهای تولید و نشر

بالارفتن تعامل میان تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان نشر

ترویج نوآوری‌ها و فناوری‌های حوزه نشر

در دسترس بودن منابع اسلام و ایران و انقلاب اسلامی برای مخاطب های بین المللی

حضور داشتن تاثیرگذار و همراه با اعتبار در محیط بین‌المللی کتاب

بخش های مختلف باغ کتاب تهران

سالن‌های همایش: وجود یک سالن همایش اصلی که دارای ظرفیت ۶۰۰ نفر می باشد و چهار سالن همایش فرعی که ۱۵۰ نفره می باشد به منظور تشکیل نشست‌ها و برنامه‌های فرهنگی و علمی و گفتگوی متخصصان و اصناف مربوط با کتاب را هموار می‌کند.

استودیو: استودیوی مجهز تلویزیونی و رادیویی در ساختمان باغ کتاب تدارک دیده شده است که موجب برقراری تعامل با رسانه‌ها شده و همچنین توانایی تولید برنامه‌های مخصوص باغ کتاب و پخش همگانی یا محلی آن را میسر می کند.

کلاس‌های آموزشی: کارگاه‌ها و کلاس‌های آموزشی گوناگونی در باغ کتاب تدارک دیده شده است که هم در قسمت تالارها و هم در سایر بخش های داخلی باغ کتاب می تواند برپا شود.

رستوران: رستوران باغ کتاب به طور همزمان می تواند از پانصد نفر از مراجعه کنندگان پذیرایی نماید و در پخت غذا و ارائه منوهای پیشنهادی، نوآوری هایی بر پایه کتاب و مطالعه انجام دهد.

کافه کتاب: یک مدل چای‌سرای مخصوص کتاب می باشد که در طرح ریزی محیط و طریقه پذیرایی کردن از مهمانان، عنصر کتاب نقش ویژه ای دارد.

کودک و نوجوان: یک محیط مخصوص برای کودکان و نوجوانان ایجاد شده است که در آن هم کتاب و محصولات فرهنگی که برای این دوره سنی جذاب می باشد ارائه می گردد و هم امکان بازی و سرگرمی برای آنها ایجاد شده است.

باغ کتاب تهران کجاست و به چه صورت به باغ کتاب تهران برویم؟

باغ کتاب تهران از ساعت 10 صبح تا 10 شب باز می باشد و علاقه مندان می‌توانند به وسیله خط یک مترو به ایستگاه مترو رفته و از آن مکان به وسیله خودروهایی که در نظر گرفته شده به باغ کتاب تهران انتقال یابند.

 


لیست اخبار
اخبار گیتامهر
آخرین کتاب ها
نرم افزار مدیریت مدارس