راه اندازی کردن بنیاد وحشی وفقی و رونمایی از کتاب شعر 20برگ انار به مناسبت شب یلدا

با در نظر گرفتن اخبار به دست آمده از سوی خبرنگاران شهر یزد، جناب آقای رحمانی به عنوان فرماندار بافق در رونمایی از کتاب شعر 20برگ انار بیان نمودند که با لحاظ کردن این امر که زمینه مورد نیاز برای علاقه مندان به کتاب و فرهنگ موجود است ، بدین دلیل هم از نویسندگان کتاب حمایت می کنند.

وی در ادامه اشاره بدین موضوع کرد که : شهرستان بافق با توجه به محوریت شاعرمعروف و پر نام و آوازه که وحشی بافقی نام دارد به عنوان قطب فرهنگ و ادب کشور نیز شناخته شده است.

جناب آقای زاده رحمانی بیان داشته که هدف از به راه انداختن بنیاد وحشی بافقی و نیز کنگره گرامی داشت این شاعر معروف از اقدامات درست این شهرستان در زمینه ادب و فرهنگ اسلامی می باشد.

وی همچنان بیان کردکه : دفتر ۲۰ برگ انار، دربردارنده ۲۰ غزل عاشقانه راجع به انار از شاعرزمان معاصر شهرستان به نام محمدعلی قاسمزاده بافقی است که برای شب یلدا و نیز به مناسبت یلدا چاپ و انتشار یافته است. جناب آقای ارجمند که رئیس کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی است بیان کرده که در سال جاری بالای 17 کتاب از نویسندگان بافقی منتشر شده است.

او گفت کهبرای رواج دادن فرهنگ و ادب اصیل ایرانی و اسلامی نخستین جشنواره ادبی هنری وحشی بافقی امسال در بافق برگزار می گردد.

او معتقد است که این برگزاری این جشنواره در واقع فرصت مناسبی را برای معرفی شدن شاعرشهیر بافق ایجاد می نماید که علاقمندان به ادب و فرهنگ نیز قادر هستند که با شرکت در فراخوان مربوطه آثار خود را در این زمینه نیز معرفی نمایند.

 


لیست اخبار
تگ ها
اخبار گیتامهر
آخرین کتاب ها
نرم افزار مدیریت مدارس