معرفی کتاب های مفید برای مطالعه

در اینجا ما سعی کرده ایم هشت کتابی که به منظور آغاز کتابخوانی مناسب می باشند را به شما معرفی نماییم. ۸ کتابی که با خواندن آن‌ها عاشق کتاب‌ می‌شوید

ممکن است در آغاز مطالعه کتاب و قدم گذاشتن در راه تبدیل شدن به یک کتابخوان حرفه‌ای، هیچ موردی بااهمیت تر از انتخاب کتاب‌های مطلوب و عالی برای مطالعه نیست. پرسشی که اغلب به وسیله افراد در این هنگام به وجود می آید این است که چه کتابی مطالعه نمایم و یا به منظور شروع خواندن کتاب از چه کتابی آغاز کنم . همچنین باید بدانید که کتاب خوب مطالعه کردن کمتر از اهمیت کتابخوانی نیست.

در این جا ما سعی کرده ایم که کتاب‌هایی را که به احتمال بالا برای شما جذاب می باشد و سبب جذب و ترغیب شما به کتاب خواندن می شود را ذکر نماییم. همچنین پارامترهایی از جمله حجم مطلوب و نه چندان زیاد را مدنظر قرار داده ایم. همچنین لازم به ذکر است که ایده توصیه کتاب فقط در اوایل راه کتابخوانی به شما کمک کند و پس از آن شما باید انتخاب کنید که چه کتابی را مطالعه نمایید و کتاب های خود را طبق نیازهایتان خریداری نمایید.

۱. کتاب قلعه حیوانات، جورج اورول

داستان قلعه حیوانات از ابتدا شما را درگیر می نماید و تا هنگامی که کتاب را تا انتها مطالعه نکنید، آن را زمین نمی‌گذارید. علاوه بر داستان کتاب که تا مدت طولانی با شما خواهد ماند، همچنین نام این کتاب را حدودا از زبان کلیه کتاب‌خوان‌ها می شنوید و می‌توانید در مورد ماجراهای هیجان انگیز آن و برداشت‌های شخصی خود با دیگران صحبت نمایید.

۲. شازده کوچولو، آنتوان دو سنت اگزوپری

بسیار بعید می باشد که نام این کتاب را نشنیده باشید و یا نقل‌قول‌های آن را در اطراف خود مشاهده نکرده باشید. شازده کوچولو، کتابی بسیار کم حجم می باشد که می‌توانید به دفعات آن را مطالعه کنید و اطمینان داشته باشید هیچ گاه از خواندنش خسته نمی‌شوید.

به شما پیشنهاد می کنیم که حتما این کتاب را بخوانید و از صحبتهای شازده کوچولو با سایر موجودات لذت ببرید.

۳. کیمیاگر، پائولو کوئیلو

کتاب کیمیاگر شما را با خود به سفری طولانی می‌برد که می‌توانید از تمامی لحظات این سفر نهایت لذت را ببرید. موضوعی که موجب جذابیت کتاب شده است، داستان پر کشش و همچنین مفهوم آسانی است که به آن پرداخته شده است. مفهومی که عرفا و فیلسوفان بسیاری، آنرا به دشواری عنوان کرده اند و شاید روایت آن در قالب داستانی بتواند به شما بسیار کمک کند. قطعا بعد از خواندن این کتاب، شما علاقه مند به خواندن سایر داستان‌های جذاب می‌شوید و این آغاز خوبی برای مسیر کتابخوانی می باشد.

۴. دنیای سوفی، یوستین گردر

معمولا کتاب‌های فلسفی، کتاب‌هایی حجیم و با نثری خسته کننده و دشوار می باشند و خوانندگان حرفه‌ای خود را می‌طلبند. ولی برای عده زیادی شاید این سوال به وجود بیاید که مناسب ترین کتاب به منظور آغاز فلسفه و خواندن در مورد آن چیست؟

کتاب دنیای سوفی، با یک نثر روان و داستان بسیار گیرا از زندگی یک دختر کوچک کنجکاو که به دنبال کشف دنیای پیرامون خود می باشد، تلاش می‌کند مفاهیم و نظریه‌های فلسفی را از قرن‌های دور تا به اکنون عنوان کند و شما را از آن‌ها مطلع سازد.

۵. راهنمای کهکشان برای اتو‌استاپ‌زن‌ها، داگلاس آدامز

ما مطلع نیستیم که موجودات فضایی واقعا وجود دارند یا خیر ولی برای یک لحظه متصور شوید که این موجودات یک روز در آسمان سیاره ما دیده شوند و به منظور راه اندازی یک بزرگراه کهکشانی، زمین را نابود نمایند.

راهنمای کهکشان برای هیچ‌هایکرها از جمله کتاب‌های بسیار جذاب در ژانر تخیلی می باشد که شما را به یک سفر بین ستاره‌ای می‌برد. داستانی که هیجان انگیز است و دارای شوخی‌های خنده‌دار زیادی می باشد و در قالب همین ماجراها، برخی اوقات مفاهیم پیچیده و عمیقی را مورد بررسی قرار می‌دهد.

۶. ناتورِدشت، جی. دی. سلینجر

این کتاب داستان یک نوجوان آمریکایی طغیان‌گر می باشد که فقط در سه روز رخ می دهد و شما با این نوجوان همراه می‌شوید تا از سرنوشت او بعد از اخراج شدنش از مدرسه مطلع شوید. با وجود اینکه داستان این کتاب در سه روز رخ می دهد، شما را مجبور می‌کند تا در چند ساعت و بدون مکث آنرا تمام کنید و بعد از مطالعه ممکن است با خود بگویید «باید دوباره بخوانمش».

۷. نفحات نفت، رضا امیرخانی

تعداد تحلیل‌گرانی که مشکلات اقتصادی کشور را عنوان می‌کنند و از دیدگاه‌های گوناگون به آن می‌پردازند بسیار زیاد است. رضا امیرخانی در این کتاب با قلم روان و گیرایش به دنبال ریشه‌یابی تعداد زیادی از مشکلات اقتصادی کشور می باشد که همان نفت است.

این کتاب که به شکل یک مقاله بلند نوشته شده است با داستان‌های گوناگون خود تلاش می‌کند به خواننده‌، مشکلات یک ساختار نفتی و چگونگی به وجود آمدن این مشکلات را نشان دهد. همچنین این کتاب به شما کمک می‌کند تا دید مناسب تری نسبت به اطراف خود پیدا نمایید و به مساله ارزش آفرینی به گونه دیگری بیندیشید.

۸. هنر شفاف اندیشیدن و هنر خوب زندگی کردن، رولف دوبلی

در حقیقت دو کتاب از یک نویسنده می باشد. هنر شفاف اندیشیدن و هنر خوب زندگی کردن اسامی دو کتاب می باشد که به وسیله رولف دوبلی نوشته شده است و در حقیقت لیستی از مهارت‌ها و اشتباهات تصمیم‌گیری و نکاتی در ارتباط با بهتر فکر کردن می باشد و شاید بتوانیم آن را یک جعبه ابزار کامل برای تصمیم‌گیری بهتر بدانیم. این دو کتاب شامل فصل‌های کوتاهی می باشند که با یک داستان سعی می کنند به شما درس‌های بااهمیتی را انتقال دهند. فصل‌های کوتاه این کتاب‌ها موجب می‌شود که تجربه خواندن آن‌ها برای شما خسته کننده نباشد و شیوه داستان‌گویی دوبلی موجب می شود شما را با خود تا انتهای کتاب پیش ببرد.

اطمینان داشته باشید پس از خواندن این کتاب، طرز دیدتان نسبت به زندگی و تعداد زیادی از تصمیم‌هایتان عوض می شود و از عینک تازه ای که این کتاب به شما می‌دهد نهایت لذت را می برید.


لیست اخبار
تگ ها
اخبار گیتامهر
آخرین کتاب ها
نرم افزار مدیریت مدارس